Podatki w Holandii:

 

Doradzamy i reprezentujemy naszych klientów przez organami skarbowymi oferując szeroki wachlarz usług z zakresu przeprowadzania procedury podatkowej:

  • Przygotowanie do kontroli podatkowej
  • Prowadzenie negocjacji z organami kontrolującymi oraz przedstawicielami aparatu skarbowego
  • Przygotowanie wniosków, odwołań i korespondencji
  • Przygotowanie deklaracji finansowych (VAT, podatek dochodowy kadr, podatek od osób prawnych i fizycznych, spadku i darowizny, akcyza)

 

 

Firma i wykonywanie usług w Holandii:

 

Solowski Consultancy specjalizuje się w zakresie doradztwa podatkowo-prawnego w Holandii, z zakresu prawa holenderskiego jak i międzynarodowego, w tym także umowy bilateralnej pomiędzy Polską a Holandią. Przygotowując odpowiednie struktury prawno-podatkowe, pomagamy polskim przedsiębiorcom na terenie Holandii w szerokiej gamie spraw, takich jak zakładanie i rozwój działalności gospodarczej na terenie Holandii, wykonywaniu usług i handlu.

 

Doradzamy międzynarodowym klientom w sprawach:

- Rejestrowania przedsiębiorstwa polskiego w Holandii w celu odprowadzenia VAT
- Przygotowania i przekazania deklaracji VAT w Holandii
- Zwrotu podatku VAT 
- Prowadzenia odwołań i procedur związanych z VAT 

- Delegowania i udzielania pracowników  z  środkowo-centralnej Europy w czym jak najbardziej pracowników z Polski przez biura pośredniczące i agencje prac tymczasowych.
- Delegowania pracowników w ramach świadczenia usług,  wykonywania podwykonastwa przez firmy z środkowo-centralnej Europy.
- Kontroli przez urząd skarbowy w Niderlandach jak i prowadzeniu procesu na temat  udzielania, delegowania  pracowników  względem wykonywania zlecenia, usługi poprzez firmy z środkowo-centralnej Europy.

 

 

Współpraca międzynarodowa

Solowski Conslutancy BV wraz z kancelarią adwokacką Houtappel Advocatenkantoor oferuje wsparcie oraz opiekę w rozpoczęciu i prowadzeniu nowych działalności gospodarczych na rynku niderlandzkim. Chodzi głównie o łączenie i współpracę firm niderlandzkich z polskimi w segmencie średnich i dużych przedsiębiorstw.

 

W/w działania biznesowe będą analizowane z perspektywy zarówno prawnej, jak i fiskalnej. Należeć do nich będą m.in.:

- konsultacje przed rozpoczęciem współpracy

- kontrakty i umowy

- sprawy związane z urzędem skarbowym (VAT, podatek dochodowy od osób prawnych, podatek od wynagrodzeń)

- świadczenia socjalne (personel), które mają znaczący wpływ na działalność firmy.

 

Wspólnie z kancelarią adwokacką Houtappel jesteśmy w stanie podjąć się prowadzenia i rozwiązywania różnych spraw prawno-podatkowych.

 

Zapraszamy wszystkie przedsiębiorstwa, które są zainteresowane współpracą z holenderskimi firmami z różnych sektorów, w tym m.in.: budowlanego, budowy statków, transportu i logistyki, branży rekrutacyjnej, biura instalacji technicznej.

 

 

 

Doradztwo prawne

Firma Solowski Consultancy BV świadczy usługi w zakresie doradztwa i pomocy prawnej. Oferujemy Państwu zarówno stałą, jak i doraźną opiekę prawną. Dzięki temu wszelkie zagadnienia  prawne związane z prowadzoną przez Państwa działalnością będą rozwiązywane na bieżąco. Nasze porady lub produkty pozwolą Państwu uniknąć konsekwencji, które niesie ze sobą nieznajomość prawa polskiego lub niderlandzkiego.

 

Oferujemy usługi związane z prawem handlowym:

 

- przygotowywanie umów

- egzekwowanie należności

- pomoc w wyborze formy prawnej

- przejście z firmy jednoosobowej, VOF na spółkę z o.o.

- opracowanie i ocena umów o pracę (tylko dla przedsiębiorców)

- ustalanie ogólnych warunków

contactWilt u advies of heeft u vragen over dit onderwerp?